A Táltos madár

 

játék Kányádi Sándor verseire, meséire, valamint erdélyi és moldvai népdalokra,
népi játékokra

 

A Táltos madár című előadás Bárdosi Ildikó népdalénekes, Dsupin Pál népzenész és Badin Ádám mesemondó, bábjátékos közös munkája. Az előadás Kányádi Sándor eddig föl nem dolgozott verseire, meséire valamint erdélyi és moldvai népdalokra, népi mondókákra, nép játékokra épül.


Az előadásnak közösségi játék jellege van, amikor is a közönség interaktív módon bekapcsolódik az előadás menetébe, azaz alkotó részévé válik az előadásnak. Olyan előadásmódra törekszünk, amelyben egymásba simulnak a magyar népi hagyomány régebbi rétegei a Kányádi Sándor által megírt versek és a legmodernebb interaktív kontaktus a közönséggel. Kányádi Sándor egyik meséje a Táltos madár nemcsak címadója az előadásnak, hanem az előadás vezérfonalát vezeti. Az előadás során végig billeg-ballagunk egy egész esztendőn, miközben találkozunk a tél, tavasz, a nyár és az ősz csodálatosabbnál csodálatosabb képeivel. Mindezt szavakban, versekben, mesében, bábjátékban elmondva, eljátszva, elénekelve, elzenélve. A Táltos madár lelke, amelyet elüldözni kívántak az erdőből újra és újra megjelenik fában, fűben, Napban és Holdban, gyermekben és felnőttben, énekszóban és furulyaszóban, állati és emberi lélekben. Miközben telik az esztendő, újabb és újabb állomáshelyre érkezünk. Találkozunk farkassal, medvével, bárányokkal, őzikével, szarvassal, madarakkal, forrással és folyóval, kicsi dombbal és nagy heggyel, kicsi cserjével és nagy fával és mindegyik helyszínt belengi játékunk.


Az előadás alatt gyermekek és felnőttek, nemcsak játszani, hanem énekelni is megtanulnak. Hisz előadásunknak célja, hogy minél többet vigyenek haza belőle kicsik és nagyok.


Az előadás időtartama: 50-60 perc
Helyszín igénye: 4x5 méter játéktér
Világítás igénye: alapfény
Hangosítás igénye: a közönség és a terem nagysága szerint (50-100 fóig nem igényel
hangosítást, nagyobb létszám esetén két mikroport és egy mikrofon)

Vissza